LR octa apdrošināšana ir nepieciešama visiem transportlīdzekļu vadītājiem

 

Kas ir Octa un kāpēc tā nocta apdrošināšanaepieciešama?

Rūpējoties par drošību uz ceļa, ikviena motorizētā transportlīdzekļa īpašniekam ir jāparūpējas arī par piemērotu apdrošināšanu – jānoformē vismaz octa polise, kas arī ir obligāta vajadzība. Octa apdrošināšana ir īpašnieka vai tiesīga transportlīdzekļa vadītāja atbildība par zaudējumiem, kuri radīti citai personai ceļu satiksmes negadījuma dēļ.
Kā minēts, octa apdrošināšana ir nepieciešama visiem transportlīdzekļu vadītājiem – Octa apdrošināšana apmaksā zaudējumus, ja transporta līdzekļa vadītājs tos radījis trešajām personām vai to īpašumam. Ja īpašnieks citai personai lietošanā izsniedzis transporta līdzekli, kurai nav octa polise vai arī beidzies termiņš, apdrošināšanas līgumu slēdz automašīnas tiesīgais lietotājs. Jāpiemin, šis pienākums neattiecas uz tiesīgajiem lietotājiem, kas ir darba tiesiskajās attiecībās

Kur pieejama lēta octa?

Daudzi, vēloties noformēt apdrošināšanas polisi, izvērtē, cik tā izmaksās. Ja nepieciešama lēta octa, vērts salīdzināt vairākas iespējas un tad izvēlēties, kura octa polise ir vispiemērotākā. Jāņem vērā, ka tas, cik lēta octa būs pieejama, atkarīgs no vairākiem faktoriem, piemēram, apdrošināšanas kompānijas cenu politikas, polises termiņa, transportlīdzekļa tipa, izlaiduma gada , kā arī reģistrācijas vietas. Izvērtēšanu visvienkāršāk un ātrāk izdarīt internetā – ierakstot octa kalkulatoros nepieciešamos datus, ērti var uzzināt, cik tad polise izmaksās. Turklāt nopērkama arī octa internetā. Tas nozīmē – kad atrasta lēta octa, to uzreiz arī iespējams iegādāties. Pirms pirkt octa interneta, gan vajadzētu iepazīties ar visiem līguma nosacījumiem un nepieciešamības gadījumā taujāt palīdzību apdrošināšanas speciālistiem.

Lēta octa ir tikai viens faktors, ko vēlams ņemt vērā, ja vajadzīga octa polise. Ņemot vērā, ka tiek piedāvāti atšķirīgi līguma varianti, nepieciešams arī izvērtēt, kurš būs atbilstošākais variants. Piemēram standartlīgums attiecas uz visiem Latvijā reģistrētiem transportlīdzekļiem – šī octa apdrošināšana ir spēkā Latvijā un Eiropas Ekonomikas zonā. Tātad, ceļojot šajā teritorijā, nav nepieciešama papildus apdrošināšanas polise. Savukārt zaļā karte ir līgums, kas darbojas valstīs, kas ir Zaļās kartes dalībvalstis: piemēram, Albānijā, Andorā, Bulgārijā, Baltkrievijā, Izraēlā un citur. Un visbeidzot- robežapdrošināšanas līgums, attiecināms uz transportlīdzekli, kas nav reģistrēts kādā no Eiropas ekonomikas zonas valstīm un šķērso Latvijas robežu.

Octa internetā – teicama opcija, kad vajadzīga auto apdrošināšana

Moderni autovadītāji zina, cik parocīgi ir pirkt octa interneta! Interesentu ērtībām izveidoti apdrošināšanas kalkulatori, kas pasaka priekšā, kur pirkt octa interneta! Salīdzini vairākas opcijas, lai nekļūdīgi izvērtētu, kura octa internetā būs atbilstošākais variants.
Ja nepieciešama maciņam draudzīga automašīnas apdrošināšana, iegādājies octa internetā – tā ir iespēja ietaupīt un izbaudīt citas priekšrocības!