Lipc.lv

Kāda apdrošināšana nepieciešama Tavam auto?

by lipc on 11/05/2017

Par vajadzību apdrošināt auto dzirdējis ikviens, taču ne visiem ir skaidrs, kādos gadījumos tā nepieciešama un kas jāņem vērā, to iegādājoties un izmantojot.

OCTA

OCTA ir obligātā apdrošināšana, bez kuras ceļu satiksmē transporta līdzeklis piedalīties nedrīkst. OCTA sedz zaudējumus, kas radīti ceļu satiksmes negadījumā cietušajām personām. Tātad izdevumi par, piemēram, slimnīcas pakalpojumiem vai auto remontu, nebūs jāsedz avārijas izraisītājam – visus zaudējumus sedz apdrošinātājs, pie kura iegādāta polise.

Tiesības saņemt apdrošināšanas atlīdzību ir visiem cietušajiem, kuri nav vainojami ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanā – tātad, ne tikai otra auto vadītājam, bet arī pasažieriem – arī tiem, kuri atradušies transporta līdzeklī, kas atzīts par vainīgu negadījuma izraisīšanā.

KASKO polise

Lai arī KASKO apdrošināšana nav obligāta prasība, to izvēlas arvien lielāks skaits automašīnu īpašnieku. Un tas ir arī saprotams, jo kurš gan nevēlas parūpēties gan par savu un transporta līdzekļa drošību, gan finansiālo situāciju neplānotos gadījumos. kas sedz automašīnai radītos bojājumus negadījuma vai tās zādzības gadījumā. Jāņem gan vērā – ja automašīna pirkta līzingā, līzinga kompānija var prasīt KASKO polises iegādi, jo laika periodā, kamēr tiek veikta līzinga atmaksa, transporta līdzeklis ir līzinga kompānijas īpašumā. Vairāk lasi te!

Atšķirībā no OCTA polises, KASKO apdrošināšana nodrošina plašu risku segumu. Piemēram, standarta KASKO apdrošināšana parasti ietver to zaudējumu segšanu, kas radušies:

> Citu personu prettiesisku darbību dēļ;
> Ceļu satiksmes negadījuma rezultātā;
> Dēļ dabas stihiju izraisītajiem bojājumiem

Iegādājoties KASKO, papildus iespējams izvēlēties tieši konkrētajai situācijai un vajadzībām atbilstošus riskus – apdrošināšana var ietvert arī, piemēram, tehnisko palīdzību uz ceļa vai transportlīdzekļa aizvietošanu.

Tas, cik izmaksās OCTA vai KASKO polise, atkarīgs no vairākiem faktoriem – piemēram, apdrošināšanas sabiedrības nosacījumiem, autovadītāja stāža un transportlīdzekļa veida. Polises cenu ērti uzzināt, izmantojot kādu no OCTA vai KASKO kalkulatoriem.

Kā tiek aprēķināta polises cena?

Kā minēts , OCTA un KASKO polišu izmaksas katrā indivduālā gadījumā tiek noteikta atsevišķi.

OCTA polises cenu nosaka, ņemot vērā gan izvēlēto derīguma termiņu, gan arī transportlīdzekļa specifiku – pilnu masu, vecumu un izmantošanas veidu. Būtiska nozīme ir arī automašīnas īpašnieka juridiskajam statusam – ja transporta līdzeklis ir juridiskas personas īpašumā, polise izmaksās dārgāk. Tāpat svarīgs ir arī autovadītāja stāžs un vecums. Un, starp citu, tie, kuri brauc prātīgāk un nepārkāpj ceļu satiksmes noteikumus, arī par polisi maksā mazāk. Savukārt, ja aktuāla KASKO apdrošināšana, jārēķinās, ka vērā ņemta tiks gan transportlīdzekļa vērtība, gan vēlamais risku segums. Jāpiemin, polises cenu ietekmē arī tas, cik liels būs pašrisks.

Comments are closed.