Aktuālii kredīti? Turpinājumā aspekti, kurus apdomāt vēl pirms līdzekļu aizņemšanās

kredītiGadījumā, ja Tu esi viens no tiem, kas nekad nav aizņēmušies naudu pie nebanku aizdevēja – šeit Tev būs iespēja uzzināt vairāk par to, ar kādiem noteikumiem tiek izsniegti kredīti.

Vērtēs regulāros ienākumus

Izvērtējot kredīta pieteikumu, ikviens aizdevējs ņems vērā kredītņēmēja ienākumu līmeni. Taču tas nenozīmē, ka tiek vērtēta tikai darba alga – pie regulāriem ienākumiem tiek skaitīti arī citi oficiālie ienākumi, piemēram, stipendija, pensija u.c. Jebkurā gadījumā arī kredītņēmējam pašam jāizvērtē sava maksātspēja, īpaši, ja aktuāli kredīti uz ilgāku laika posmu, jo tas nozīmē ilgākas finansiālās saistības un līdz ar to arī augstāku riska faktoru.

Novērtēs arī vecumu

Otrkārt, bieži vien ir vērā ņemams tāpat arī klienta vecums – katrs aizdevējs ir noteicis vecuma ierobežojumu, kā ietvaros kredīti tiek izsniegti. Pirms aizņemies, iepazīsties ar visiem aizdevēja nosacījumiem.

Nozīme arī būs iepriekš izmantotajiem kredītiem

Nākamais te būs pašam jāizvērtē paša kredītu vēsture, tādēļ, ka pēc pieteikuma saņemšanas, par šo uzzināt vairāk gribēs tāpat arī aizdevējs. Šeit problēmas var rasties gadījumā, ja agrāk kredīti nav samaksāti laikā. Tāpat te jāatcerās, vai Tev nav jau daudz paņemtu kredītu pie citiem kredītdevējiem.

Jāizveido savs klienta profils

Tā lai kredītdevēji varētu uzzināt vairāk par Tevi, tiks lūgts iesniegt Tavu personīgo informāciju un piereģistrēties aizdevēja sistēmā. Te ir vajadzīgs norādīt arī savu kontaktinformāciju, lai kredītdevējam būtu iespējams komunicēt ar Tevi situācijā, ja kāda daļa no Tevis norādītā radīs papildus jautājumus. Vēlāk pats spēsi te parocīgi izsekot līdzi saviem aktuālajiem kredītiem, tāpat šeit kad vajadzēs varēsi pieteikt kredītu arī citas reizes.
Ja atbildīsi šeit minētajiem nosacījumiem un būsi arī pareizi veicis pieteikumu, kredītu bankas kontā saņemsi ātri. Tomēr jāņem vērā, ka kredīti ir atbildība. Aizņemies pārdomāti, izvērtējot savu maksātspēju!